معرفی گروه خودروسازی ایران خودرو

 

گروه صنعتی ایران خودرو با نام سابق ایران ناسیونال، در دهه چهل شمسی در سال 1341 با هدف مونتاژ و تولید انواع خودرو توسط برادران خیامی در کشور تاسیس شد.
این شرکت مهم‌ترین شرکت خودروساز ایرانی است، که انواع خودروهای سبک و سنگین را با همکاری شرکای خارجی یا به تنهایی مونتاژ می‌کند.

ایران خودرو سالانه حدود 550 هزار دستگاه خودرو تولید می‌نماید. به طور متوسط 65 تا 70 درصد تولید خودرو داخل کشور را به طور دائم به خود اختصاص داده است.

 

شعبه‌های خارجی ایرانخودرو

گروه خودروسازی ایرانخودرودفاتر شرکت ایران خودرو در کشورهای آلمان، فرانسه، انگلستان، امارات متحده عربی، چین و ترکیه قرار دارند. این گروه صنعتی تاکنون در کشورهای ونزوئلا، سنگال، روسیه سفید، عراق، سوریه و جمهوری آذربایجان کارخانجاتی را برای تولید خودرو احداث کرده‌است.

عمده این سایت های تولید یا به مرحله تولید نرسیده اند و یا بدلیل عدم امکان رقابت در بازارهای جهانی به پروژه های شکست خورده تبدیل شده اند.
شایان ذکر است علاوه بر سایت‌های تولیدی شرکت ایران خودرو در خارج از کشور، این شرکت از طریق شبکه نمایندگان فروش و خدمات پس از فروش خود در جهان سالانه بیش از 10 درصد از تولیدات خود را به حدود 40 کشور خارجی صادر می‌نماید.

میزان صادرات شرکت ایران خودرو که از اوایل دهه 80 رشد چشمگیری یافت در سال 1378 از مرز یک صد هزار دستگاه گذشت. در بهمن 1394 ایران‌خودرو برای مشارکت در تولید محصولاتش با کشور عمّان به توافقی رسید.

به موجب این توافق ایران خودرو با مشارکت غیر نقدی و ارایهٔ خدمات فنی مهندسی به بخش خصوصی و دولت عمّان اقدام به راه اندازی خطوط تولید محصولات ایران‌خودرو در این کشور نماید.

 

ناکارآمدی در بازارهای جهانی

با توجه به سابقه طولانی ایران خودرو به عنوان اولین تولید کننده خودرو در ایران، این شرکت تا بحال نتوانسته موفقیت چشمگیری در بازارهای خارج از ایران کسب کند.

سرمایه گذاری های متعدد شکست خورده این شرکت در کشورهای گوناگون جهت احداث سایت های تولید خودرو طی سال های گذشته یکی پس از دیگری سندی بر نبود برنامه ای مدون، علمی و عملی در صادرات شعاری این شرکت است.

 

مناسب ترین باطری وانت آریسانباتری مناسب پیکان وانتباتری مناسب خودرو دناباتری مناسب خودرو رانا فروش بهترین باتری فابریک ماشین رانا
وانت آریسان
وانت پیکان باردو
دنا
رانا
باطری مناسب خودرو سمند مشخصات آمپر باطری ماشین مناسب سمندباتری مناسب انواع پژو 206 و پژو 207 و پژو 406 و پژو 208قیمت و مشخصات باتری دانگ فنگ مناسب ترین باطری ماشین دانگ فانگمناسب ترین باتری خودرو رنو تندر 90
سمند
پژو
دانگ فنگ
رنو تندر
باتری مناسب خودروهای هایما
هایما